Jedeme na to

Koloběžka pomáhá při bolestech zad

Bolesti zad

Pohyb na koloběžce skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií a hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a neustále degenerují. Navíc jsou výtečným pomocníkem v boji proti bolestem zad. "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Což pomáhá lidem trpící i bolestmi zad", potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

O způsobu nápravy bolavých zad rehabilitací na koloběžce v časopise RUN.
KOSTKA koloběžka - napsali o nás, časopis run the world magazine
Koloběh patří k pohybům, které lze svojí povahou považovat za rehabilitační a protahovací, při dodržení základních pravidel jakými jsou mimo jiné střídání obou končetin, řádné protažení před jízdou atp. Člověk na koloběžce nesedí pasivně jako např. na kole, ale vykonává pohyb celým svým tělem.
Koloběh je zcela novou pohybovou alternativou pro všechny věkové skupiny
A jakou koloběžku pro běžný pohyb vlastně zvolit?
Koloběžku s menšími koly, jako např. KOSTKA HILL nebo snad tu s většími koly - KOSTKA TOUR? To je věc velmi individuální.
Rádi Vám poradíme.
Kdykoliv nás můžete kontaktovat na telefonu +420 725 337 408 nebo na naší e-mailové adrese dotazy@kolobka.cz.

Koloběh je zcela novou pohybovou alternativou pro všechny věkové a cílové skupiny a nabízí rozvoj nových volnočasových aktivit. Jízda na koloběžce nemusí být sportovní disciplínou, ale samozřejmě může: jízda na koloběžce není primárně určená jen pro sportovní veřejnost, ale pro širokou vrstvu obyvatel.
Pohyb na koloběžce nepředstavuje žádná omezení, a je proto vhodný i pro jedince po operaci kolen nebo kyčlí. Pro svoji snadnost a jednoduchost je výtečným řešením pro seniory, ba dokonce i pro osoby tělesně či mentálně handicapované.

 

Výhody koloběhu v očích lékářů:

  • Jízda na koloběžce je vhodným kompenzačním cvičením, které pomáhá odstraňovat bolesti a zatuhlost zádového svalstva. Dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, která hraje zásadní roli v prevenci v potížích s páteří. Jen málokterá sportovní aktivita dokáže zpevnit zádové svalstvo tak, jako právě jízda na koloběžce.
  • Jízda na koloběžce zásadním způsobem pozitivně ovlivňuje kondici kloubů dolních končetin.
  • Nenáročným způsobem je tvarován zadeček, bříško, stehna a lýtka. Proto je velmi oblíben u ženské části populace.
  • Rakouský vědecký pracovník Dr. J. Wiesauer uvádí, že koloběžka je ideální rehabilitační pomůckou po operacích a po zraněních kolenních a hleznových kloubů, tedy v okamžiku, kdy "klasické běhání již není možné".
  • Koloběh skrývá široké možnosti v podobě aktivního procvičování většiny svalových partií, uvádí český specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci, MUDr. Kamil Ramík: "Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy."
  • Odborný lékař na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen uvádí, že po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin.
  • Výhody koloběžkového pohybu popisuje i německý specialista na ortopedii Dr. Johannes Busch. Uvádí, že koloběžka je výbornou pomůckou usnadňující běžný pohyb osobám se sníženou pohyblivostí.

 

Koloběžka je hojně využívána i osobami se sníženou pohyblivostí. Řeč je o speciální koloběžce KOSTKA RE-HA. Tato koloběžka je velmi oblíbená například mezi lidmi trpícími Parkinsonovým syndromem nebo mezi lidmi s částečnou nebo celkovou endoprotézou kloubů a končetin. Dokonce koloběžku využívají i nevidomí. Koloběžka v těchto případech slouží jako odrážedlo. Jezdec sedí na speciálním sedle a zcela napnuté končetiny mu zajišťují správnou rovnováhu. Je to jen otázka zvláštního nadání, pevné vůle nebo vnitřního pocitu. Jízdu na koloběžce zvládnou bez problému i lidé starší s tělesným omezením. Každý chce totiž vypadat normálně a zdravě a právě tento pocit koloběžka dává. Lidé jsou rádi, že mohou na chvíli odložit své berle nebo vozíček a cítit se svobodně. Lze bez obalu říci, že RE-HA koloběžka je jedinečným prostředkem každodenního života.


Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru

Jeďte s námi na sítích...

Platební údaje

Banka: Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 6880989001/5500
IBAN: CZ93 5500 0000 0068 8098 9001
SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Informace o obchodě

KOSTKA - kolobka, s.r.o.
Purkyňova 649/127, 612 00 Brno - Medlánky
Zavolejte nám: +420 583 231 025
E-mail:info@kostkafootbike.com

Koloběžky KOSTKA a jejich konstrukční řešení je chráněno přihláškou Evropského patentu.


Prohlášení o shodě© 2018 KOSTKA Scooters, by KHS