Jedeme na to

Údaje o plagiátorství

Prolog

Vývojem a výrobou koloběžek se zabýváme již více než 15 let za tu dobu jsme mohli sledovat nejnovější trendy ve vývoji tohoto odvětví. V poslední době se však na trhu objevují nové produkty podezřelé nejen svojí cenou, ale také zvláštní kvalitou provedení a možnou podobností produktů. Tento článek slouží jako reakce na dotazy zákazníků, zda jako výrobce vyrábíme koloběžky pod jinou než naší značkou a zda do tohoto nejsme nějakým způsobem angažováni. Předem Vás ujišťujeme, že rozhodně ne. Není naším cílem prodat výrobek za každou cenu na úkor kvality nebo následného zákaznického servisu.

Boom v koloběhu

Současný zvýšený zájem o koloběžky a zvyšující se popularita koloběhu sebou nese oprávněnou snahu značek nezaspat tento boom a etablovat se do stále ještě mladého koloběžkového trhu doslova za každou cenu. Pokud se toto rychle nepovede, obvykle po první či druhé sezóně svou snahu přehodnotí a pokusí se své úsilí nasměrovat na jiný prodejní artikl, kde se pokusí o to samé jako v předchozích případech. S čistým svědomím změní svůj nosný program a své úsilí zaměří potencionální zákazníky v nové oblasti. Často se takto projevují společnosti více obchodní než výrobní. Výrobní firma se oproti tomu může pochlubit nahlédnutím do vlastní výroby. Obchodní firma z podstaty výrobce spíše tají, než aby rozklíčila dodavatelský řetězec ostatním dealerům.

My, jako jeden z již etablovaných výrobců můžeme slíbit, že budeme konat tak, jak nás naši zákazníci vnímají již řadu let. Neusínáme, ani nestagnujeme, nepřestáváme neustále zvyšovat kvalitu finálního výrobku včetně vývoje vhodných, kompatibilních doplňků s maximálním úsilím rozhodně nepřestaneme a důkazem nebude nikdy klamné „tvrzení“ s cílem maximálního obratu či ročního zisku za každou cenu.

Legislativní požadavky

To, co produktu dáváme navíc, je nadstandardní péče o výrobek již při samotném vývoji včetně použití vhodného materiálu, vytvoření rodného listu koloběžky a doložení plněním příslušných ISO norem. Je však nutné říci, že současné požadavky kladené na konstrukci koloběžek z legislativního hlediska zahrnuté v příslušné normě nereflektují aktuální stav na vývoj tohoto odvětví. Proto máme stanovenou vlastní metodiku návrhu a testování, kde jsou na jednotlivé části kladeny daleko vyšší požadavky, než je uvedeno v příslušné normě. Tyto okrajové podmínky stanovené z vlastních měření jízdy při různých podmínkách se daleko více přibližují reálnému provozu. Konkrétní konstrukční návrhy následně ověřujeme na vlastních testovacích stavech, které ověřují chování dílů v průběhu jejich životnosti ještě předtím, než se dostanou k zákazníkovi.

Jak poznám koloběžku KOSTKA

V prvním řadě doporučujeme navštívit specializovanou kamennou prodejnu, kde Vám nejen pomůžou s výběrem, ale také budete mít možnost koloběžky vyzkoušet, tímto se vyhnete dalším problémům.

Není nutné zde uvádět celou řadu jasně rozpoznávajících znaků našich produktů, stejně jako pravidelné dobrovolně provedené atesty a certifikace výrobků u předmětné státní zkušebny. Takové testování i za předpokladu, že je prováděné nezávislým auditorem státního úřadu nemůže 100% odhalit případně skryté vady na finálním výrobku, stejně jako nehodnotí dílenské zpracování. Při výběru je nutné soustředit se hlavně na detaily jako například kvalitu svarů a umístění jednotlivých prvků na koloběžce. Plagiáty jsou také často kopírovány bez rozmyslu funkce a použití jednotlivých originálních prvků a jejich kopie pak může vést k zvýšenému nebezpečí nebo diskomfortu při užívání tohoto produktu.

Plagiátor často takové certifikace s víceletou platností nepodstupuje, v případě potřeby lze problém odsunout „prohlášením o shodě“. Dilema výrobce, zda za certifikace a patentové nároky platit statisíce s nejistým výsledkem je zásadní. Stejně tak zásadní otázkou případného plagiátora, či obchodní společnosti vstupující nově na trh je otázkou, jak dlouho chce tento produkt ve skutečnosti prodávat, než objeví potencionálně zajímavější výrobek. Nehledá zde prevenci, pouze jen čeká, zda se někdo proti takovému jednání ohradí, následně pak zaměří své hlavní úsilí na bagatelizování problému a přes právní obstrukce podstatu problému rozmělní do méně podstatných dílčích celků s cílem neplatit za porušení patentových práv a jejich nároků.

Dobrá cena je zavádějící

Při nákupu samozřejmě můžete ušetřit nějaké peníze, je však nutné si uvědomit, že koloběžka Vám má přinášet především radost z pohybu. Proto je nutné zvážit, zda je ušetřená částka adekvátní. Doporučujeme při výběru volit koloběžky již tradičních a ověřených značek. Díky tomu Vás koloběžka od tohoto sportu neodradí po prvních pár jízdách, odpadnou Vám starosti se servisem, získáte dlouhodobý zákaznický servis, a pokud Vás přece jen tento druh sportu neosloví, věřte, že cena kvalitní značkové koloběžky neklesá, a i po několika letech ji lze snadno prodat za velice dobrou cenu.


Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru

Jeďte s námi na sítích

Platební údaje

Banka: Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 6880989001/5500
IBAN: CZ93 5500 0000 0068 8098 9001
SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Informace o obchodě

KOSTKA - kolobka, s.r.o.
Purkyňova 649/127, 612 00 Brno - Medlánky
Zavolejte nám: +420 583 231 025
E-mail:info@kostka-kolobka.eu

Koloběžky KOSTKA a jejich konstrukční řešení je chráněno přihláškou Evropského patentu.
© 2018 KOSTKA Scooters, by KHS