Jedeme na to

Časté otázky

Jaká je výška řídítek koloběžek KOSTKA a jaké jsou možnosti nastavení výšky?

Výška řídítek je vždy uvedena u konkrétního typu koloběžky.

Na koloběžky je standardně montován představec A-HEAD, který nastavení výšky řídítek umožňuje v určitém rozsahu. Pod představcem jsou vloženy 10 milimetrové distanční kroužky, počet kroužků určuje osovou výšku o kterou lze řídítka snížit. Kroužky lze buď přemístit a dát nad představec, případně kroužky zcela odstranit a zaříznout sloupek vidlice. To však doporučujeme až v případě, kdy jste si změnou výšky zcela jistí (tento krok je nevratný). Zkrácení sloupku vidlice však provádějte pouze v odborných servisech. Další možnost snížení výšky řídítek je záměnou řídítek za nižší, pokud to u konkrétního modelu lze.

Zvýšení výšky řídítek je možné provést dvěma způsoby. Doporučujeme však vždy tuto změnu konzultovat s prodejcem.

1) Výměnou řídítek za vyšší, takzvaně za řídítka s větším offsetem. Jako příklad lze uvést výměnu řídítek na koloběžce TOUR. Standardně jsou montována řídítka s offsetem 50 mm (FBH 620-50 Al), pro zvýšení pak lze použít řídítka s offsetem 75 mm nebo 100 mm (FBH 620-75 Al nebo FBH 620-100 Al).
Paket XL (offset 75 mm)
Paket XXL (offset 100 mm)

2) Použitím extenderu pro zvýšení řídítek. Například BBB BHP-22, tento extender se namontuje na sloupek vidlice. Tato varianta je vhodná na modely s BMX řídítky.

Je možné na koloběžku dodatečně namontovat stojan?

Ano na koloběžku lze stojan namontovat. Vyjímku tvoří pouze modely RUBIK, RACER a REBEL MAX FOLD.
Stojany a držáky

Jaký mám použít blatník na koloběžku?

Vhodný blatník pro vaši koloběžku můžete nalézt v následující tabulce. Vyrábíme vlastní blatníky vyvíjené speciálně pro potřeby koloběhu. Blatníky se vyrábí v různých barevných provedení. Pro extrémní podmínky jsou nově v nabídce blatníky KOSTKA Shock.

Je možné na koloběžky KOSTKA namontovat dětskou sedačku?

Ano je to možné. Doporučujeme sedačky BOBIKE MINI dostupné na našem eshopu. Jedná se o prověřené a kvalitní dětské sedačky. Doporučené modely pro montáž jsou modely HILL a TWENTY. Na model koloběžky TOUR již není sedačka příliš vhodná, protože dítě sedí vysoko.

Lze koloběžky přepravovat na střešním držáku nebo tažném zařízení osobního auta?

Ano, přeprava koloběžek na střešním nosiči je možná, nosič však musí být např. ve variantě ProRide 591 od švédské firmy THULE, neboť držák musí bezpečně upevňovat úhlový sklon rámové trubky koloběžky. Dále je důležité disponoval nejlépe rovnou spodní upevňovací lištou. Tvarované lišty totiž mohou zavazet nášlapu koloběžky. Na tažné zařízení lze umístit například nosič HAKR TRIP ROLLER. V nejlepším případě vždy doporučujeme nosič před koupí vyzkoušet.

Jak hustit zadní 12" kolo s hustým výpletem?

12" kola s 32 paprskovým diagonálním výpletem jsou osazeny dušemi, které mají ventilek vyhnutý v úhlu 45°, což jejich nahuštění velmi usnadňuje. Koloběžky řady KOSTKA KID a KOSTKA REBEL nemají výplet tak hustý jako koloběžka KOSTKA UNI, proto se u nich můžete setkat s klasickým rovným ventilkem. Nejlépe se tato kola hustí běžnou závitovou cyklo hadičkou.

Jak mám správně hustit kola?

Doporučené huštění pneumatik je uvedeno výrobcem na každém plášti a je odlišné pro jednotlivé výrobce a rozměry kola.

Za jakých podmínek jsou možné konstrukční úpravy koloběžky?

Koloběžky jsou vyráběny sériově, proto jsou konstrukční úpravy na přání zákazníka realizovány jen zcela vyjímečně. V takovém případě je nutná předchozí konzultace o možnostech realizace konstrukční úpravy.

Jakým způsobem mohu ve vašem e-shopu zaplatit?

V současné době lze za zboží objednané v našem internetovém obchodě platit dobírkou, bankovním převodem, platební kartou nebo hotově při osobním odběru zboží.

Jaká je světlá výška koloběžky?

Světlá výška nášlapu se liší podle modelu a verze. Přesný údaj naleznete na stránce detailu koloběžky, na záložce "Parametry" pod ilustračními obrázky nebo přiloženém zjednodušeném nákresu. Standardně se světlost koloběžky pro silniční použití pohybuje okolo 50 mm, výška nášlapu pak okolo 80 mm.

Jaká je délka nášlapu?

V závislosti na modelu se délka nášlapu pohybuje v rozmezí 330 mm až 440 mm. Délka nášlapu je vždy uvedena na zjednodušeném technickém nákresu, který naleznete na stránkách našeho internetového obchodu pod náhledovým obrázkem zvoleného typu koloběžky.

V jakém stavu je koloběžka expedována?

Koloběžky jsou při montáži kompletně seřízeny a odzkoušeny všechny funkce.
Při přípravě k transportu je v závislosti na modelu vyjmuto přední kolo a uvolněna řídítka a takto rozebraná koloběžka je uložena do kartonové krabice. Rozměry transportního kartonu se liší podle zvoleného typu koloběžky.

Po rozbalení je třeba koloběžku dle přiloženého návodu zkompletovat.

Jaká je váha zabalené koloběžky a koloběžky samotné?

Hmotnost koloběžky je vždy uvedena na zjednodušeném technickém nákresu, který naleznete na stránkách našeho internetového obchodu nebo v parametrech pod produktem.
Hmotnost koloběžky připravené k transportu je cca o 1,5 kg až 3 kg těžší, opět v závislosti na typu koloběžky a od toho se odvíjející velikosti kartonové krabice.

Jak si mám vybrat správnou koloběžku?

Správnou koloběžku si nejlépe vyberete tak, že využijete našeho rádce pro výběr správného modelu koloběžky nebo konfigurátor.

Jaká je nosnost koloběžky?

Nosnost koloběžky je vždy uvedena v parametrech u konkrétního produktu.

Jak lze zvýšit světlou výšku nášlapu koloběžky?

Světlou výšku nášlapu koloběžky lze zvýšit pomocí vymezovacího kroužku pro zvýšení nášlapné plochy. K dispozici je ve variantě jak pro ložiskové hlavové složení Kostka, tak pro věnečkové hlavové složení.
Vymezovací kroužek

Jak ošetřit spodní část rámu koloběžky proti korozi?

Spodní část rámu můžete ošetřit nano sprejem. Praví koloběžkáři však neustále koloběžku ze spodní části "brousí" a proto není třeba se o spodní část nijak zvlášť starat. Nemusíte se bát, rám koloběžky je na toto zacházení připraven.

Lze si zvolit vlastní barvu koloběžky?

Ano, je možné zvolit si vlastní barvu. Vždy jsou dostupné všechny barvy, které jsou například u jiných modelů. Můžete také vybírat ze vzorníku RAL, zde je pak nutné zjistit aktuální dostupnost a možnosti.

Proč je světlá výška nášlapu u kvalitních silničních koloběžek nízká?

Výška nášlapu je rozdělena na světlou výšku (výška od země ke spodní části koloběžky) a výšku od země po horní nášlapnou plochu koloběžky. Světlá výška udává průjezdnost, výška nášlapu pak určuje jak moc bude vaše stojná noha (noha na nášlapu koloběžky) namáhána. Představme si to jako schod, čím vyšší bude, tím více budeme muset nohu pokrčit a podřepnout. Proto na našich koloběžkách preferujeme nízkou světlost, rám koloběžky již navrhujeme s tím, že se často bude setkávat s nerovnostmi na vozovce. V přední části je opatřen speciální výztuhou a ze spodní části pak zpevněn sváry.

Kde se koloběžky Kostka vyrábí?

Veškerá výroba je zajištěna v České Republice. Není tím však myšlena pouze finální montáž. Koloběžky se u nás rodí od těch nejzákladnějších částí jako jsou rámy, vidlice, náboje, řídítka, představce a dalších nezbytné díly, to vše v podhůří Jeseníků. Vyrábíme zde také různé speciální doplňky pro koloběžky.

Lze za koloběžku připojit vozík?

Ano existují různá řešení, ovšem tuto variantu si vždy řeší zákazník s prodejcem konkrétního vozíku. My příliš tuto variantu nedoporučujeme. Koloběžka s vozíkem je příliš dlouhá a nemotorná. Pokud se chystáte překonávat delší vzdálenosti doporučujeme raději systém brašen na rám koloběžky se speciální zadní stavbou. Pokud se chystáte cestovat a hledáte vhodné řešení, neváhejte nás kontaktovat.

Jak připevnit světla na koloběžku?

Přední světlo můžete připevnit přímo na řídítka koloběžky nebo použít speciální držák UNI HOLDER, který se připevňuje na představec.

Pro zadní světlo doporučujeme koupit adaptér pro zadní světlo nebo adaptér se světlem Klicklight.

Jaké dopravní předpisy platí pro jízdu na koloběžce?

V České Republice platí pro jízdu stejné dopravní předpisy jako pro jízdu na jízdním kole.

Lze na koloběžce jezdit v zimě?

Ano na koloběžce lze v zimě jezdit. Výhodou je, že se při jízdě pohybuje celé tělo a tím tak dochází k lepšímu prokrvení (zahřátí) všech partií. Koloběžka samozřejmě vlivem solí užívaných v zimních období více trpí, proto doporučujeme koloběžku chránit a používat například nano spreje proti korozi nebo koloběžku po jízdě omýt.

Kde lze zakoupit retušovací barvu na koloběžku?

Koloběžky jsou lakovány vysoce odolnou komaxitovou barvou, její oprava je však složitá. Pro konkrétní retušovací barvu doporučujeme navštívit specializovanou prodejnu s barvami a nechat si odborně poradit. Ze spodní strany koloběžky bude barva většinou poškozená, není to na škodu a tyto místa se nesnažte zatírat, zanedlouho by byla barva opět odřená. Pro ochranu doporučujeme případně použít například nano sprej proti korozi.


Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru

Jeďte s námi na sítích...

Platební údaje

Banka: Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 6880989001/5500
IBAN: CZ93 5500 0000 0068 8098 9001
SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Informace o obchodě

KOSTKA - kolobka, s.r.o.
Purkyňova 649/127, 612 00 Brno - Medlánky
Zavolejte nám: +420 583 231 025
E-mail:info@kostkafootbike.com

Koloběžky KOSTKA a jejich konstrukční řešení je chráněno přihláškou Evropského patentu.© 2018 KOSTKA Scooters, by KHS