Kola

Kola jsou jednou z nejdůležitějších částí koloběžky, proto se na tuto oblast silně zaměřujeme. Náboje pro koloběžky mají určitá specifika, například rozteč náboje. Vyrábíme si vlastní náboje v různých provedeních pro jednotlivé aplikace. Neustálým vývojem se snažíme dosáhnout těch nejlepších vlastností. Nejčastěji používáme zúžené náboje o šířce 65 mm, díky tomu je zvětšen prostor pro odraz (zmenšena celková šířka rámu) a je tak zamezeno riziku kontaktu kotníku s rámem koloběžky.


Náboje KOSTKA

Vlastní konstrukce nábojů KOSTKA byla vyvinuta s ohledem na vysokou funkčnost, ale i snadnou údržbu. Plovoucí uložení průmyslových ložisek zaručuje jejich permanentní přesné předpětí, proto není nutné provádět žádné složité seřizování náboje. Možnost jednoduchého vyjmutí koncovek nábojů pak umožňuje snadnou údržbu. Vnitřní část nábojů kostka neobsahuje žádné závity ani další koncentrátory napětí, díky tomu jsou náboje daleko trvanlivější a nejsou náchylné na únavový lom osičky. K výrobě CNC obráběných nábojů KOSTKA využíváme vysokopevnostní slitinu hliníku.


Konstrukce Flange

Náboje s přírubou jsou určeny pro špice s ohybem. Zesílená šířka příruby poskytuje vyšší pevnost v místě uchycení. Náboje jsou vyráběny v různých roztečích.

NázevRozteč náboje (mm)Počet paprskůOsa (mm)
HK 6524 F 65 24 9/5
HK 6520 F 65 20 9/5
HK 1024 F 100 24 9/5
HK 1020 F 100 20 9/5
Průřez nábojem KOSTKA HK 6524 F

Konstrukce Radial

Abychom mohli plně využívat výhody přímého výpletu, vyvinuli jsme náboj s konstrukcí radial pro přímé paprsky, zesílili jsme také místo pro upevnění paprsku a výplet je tak možné napínat vyššími silami. Při případném defektu paprsku, ho lze snadno vyjmout bez speciálního nářadí, jelikož koncovky náboje nejsou upevněny závitem, ale pouze na o-kroužku. Oproti paprskům s ohybem disponují přímé paprsky vyšší pevností v místě upevnění. Přímý výplet má také vyšší tuhost a poskytuje tak lepší jízdní vlastnosti.

NázevRozteč náboje (mm)Počet paprskůOsa (mm)
HK 6524 R 65 24 9/5
HK 6520 R 65 20 9/5
HK 1024 R 100 24 9/5
HK 1020 R 100 20 9/5
Průřez nábojem KOSTKA HK 6524 R

Konstrukce Disc

Náboje s konstrukcí disk jsou uzpůsobeny pro upevnění kotouče. Jsou opatřeny vyššími přírubami pro zvýšenou tuhost. Vyráběny jsou také ve speciální zúžené šířce 80 mm.

NázevRozteč náboje (mm)Počet paprskůOsa (mm)
HK 8024 D 80 24 9/5
HK 1024 D 100 24 9/5
HK 1032 D 100 32 9/5 nebo 12 pevná
HK 1532 D 150 32 9/5 nebo 12 pevná
Průřez nábojem KOSTKA HK 6524 D


Ložiska

Používáme několik typů ložisek, jednotlivá ložiska nesou vždy příslušné označení viz tabulka níže. Nejčastěji využíváme velmi kvalitní japonská ložiska NTN. Na náboji je typ ložiska označen posledním písmenem.

OznačeníTyp
B Standardní kuličkové ložisko
S NTN Japan kuličkové ložisko
H Polokeramické kuličké ložisko
C Celokeramické kuličkové ložisko


Průmyslové kuličkové (B) 

Průmyslové kuličkové ložisko s plným plastovým krytím a nízkým valivým odporem.

NTN Japan (S)

Ložisko LLU-5K od japonského výrobce NTN disponuje spolehlivostí, jistotou a dlouhou životností bez nutnosti časté údržby. Plastové těsnění s nízkým odporem poskytuje maximální ochranu proti nečistotám. Ložisko je plněno speciálním mazivem.

Hybrid ceramic (H)

Polokeramická ložiska s vnitřním a vnějším kroužkem z ložiskové oceli. Kuličky jsou vyrobeny z keramiky, která zajišťuje snížení tření mezi kuličkou a kroužky. Ložiska jsou oboustraně krytá, takže jsou dobře chráněná proti nečistotám a vlhkosti. Vynikající kompromis mezi nutností údržby a nízkým valivým odporem.

Full ceramic (C)

Celokeramické provedení ze ZrO2 zajišťuje minimální odpor a vysokou odolnost proti opotřebení. Vynikající kluzné vlastnosti jsou předurčeny pro nejnáročnější uživatele. Ložisko nemá plné krytí a proto je nutná jeho častější údržba.
Ráfky 

Na našich koloběžkách jsou použity pouze kvalitní ráfky od českého výrobce firmy Remerx. 

RMX 21

Model osvědčené konstrukce pro běžné použití.

RMX 2021

Ráfek se šikmým hřbetem, který zajišťuje lepší úhlové usazení niplů, elegantní vzhled a vyšší stabilitu.

DRAGON

Vynikající dvoustěnný ráfek Ráfek, který je vybaven bezpečnostním systémem SCR (zesílená stěna ráfku) a taktéž systémem GBS (soustružená brzdná plocha), pro zvýšený brzdný účinek.

Better

Vysoce odolný dvoustěnný ráfek se zvýšenou životností. Je vybaven systémem GBS (soustružená brzdná plocha), pro zvýšený brzdný účinek a taktéž nýtováním v místě otvoru pro nipple, to zaručuje vyšší pevnost.

RIO

Dvoustěnný ráfek se sníženou hmotností a zesíleným hřbetem pro kotoučové brzdy. Je vybaven nýtováním v místě otvoru pro nipple, to zaručuje vyšší pevnost.

Alcyon

Silniční dvoustěnný ráfek pro závodní použití vyrobený ze speciální hliníkové slitiny. Model s nízkou hmotností a vynikajícími dynamickými vlastnostmi.

RTX

Dvoustěnný galuskový závodní ráfek s pevným nýtovaným hřbetem.

Carbon 50

Karbonový galuskový ráfek s výškou 50 mm.

RDX

Dvoustěnný ráfek se zesíleným hřbetem pro kotoučové brzdy.
Paprsky 

Na výplety kol používáme paprsky Sapim. Jedná se o belgickou firmu zabývající se výrobou drátů a niplů nejvyšší kvality více než 90 let. To, že naslouchá potřebám a přáním svých zákazníků, ať už profesionálů nebo amatérů, dává firmě Sapim jistotu, že její produkty jsou navrženy tak, aby splňovaly jejich požadavky.

Kola koloběžek KOSTKA jsou vypletena vysoce kvalitními špicemi a osazena niply vyráběnými nejmodernějšími technologiemi z prvotřídních materiálů s nejlepšími vlastnostmi, jako je nerezová či austenitická ocel. Díky tomu je zajištěna dlouhodobá funkčnost výpletu a kol, tedy i bezpečnost jízdy. U některých koloběžek rovněž využíváme lehké, ale pevné zeslabované nebo ploché dráty. U některých modelů se taktéž můžete setkat s černou povrchovou úpravou.

Registrace nového účtu

Už u nás máte účet?
Místo toho se přihlásit Nebo Obnovit heslo