Jedeme na to

O společnosti

Naše společnost byla založena v roce 1992 jako podnikatelský subjekt - fyzická osoba. Oborem působnosti byla kovovýroba a zámečnictví, zpočátku ve velmi stísněných podmínkách. Později se působnost společnosti rozvinula a byla zahájena výroba rámů jízdních kol včetně lakování práškovým komaxitem pro tuzemské odběratele. V této době se společnost přemístila do prostor bývalého závodu ČEMOLEN v Potůčníku.

Po rekonstrukci objektů zahájena výroba koloběžek

V rámci privatizačních procesů pak společnost využila nabídky a zakoupila část areálu bývalého závodu do osobního vlastnictví a byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce objektů.

V roce 2002 byla s ohledem na velmi levné čínské dovozy výroba rámů utlumena a společnost intenzivně hledala nový výrobní program.

V této době jsme využili stávající technologie a zahájili výrobu koloběžek vlastní konstrukce zpočátku s určením pro děti. Postupně koloběžky prošly zásadním konstrukčním vývojem a modely koloběžek se vyprofilovaly do dnešní podoby sportovního nářadí s určením od dětí až po náročnou sportující veřejnost.

Motorové koloběžky jsou již minulostí

Při vývoji koloběžek jsme také připravili motorovou variantu koloběžky velikosti 20 a 26. Na základní konstrukci koloběžky byla doplněna speciální nástavba pro pomocný motorový pohon. Pro pohon jsme použili řetězový převod na zadní kolo koloběžky a čtyřtaktní benzínový motor Honda.

Koloběžka s pomocným motorem byla certifikována Strojírenským zkušebním ústavem v Brně – odštěpný závod 2 SZÚ Jablonec nad Nisou.

Na základě Závěrečného protokolu č. 32-2107 pak byl vystaven CERTIFIKÁT č. J-32-20767-02.

S ohledem na poměrně náročnou technologii výroby jsme pak výrobu koloběžek s pomocným motorem v roce 2005 ukončili, ale koloběžky jezdí až na drobné poruchy dodnes.

Vyrábíme i regálové systémy

V tomtéž roce jsme zahájili spolupráci s významnou zahraniční společností v oboru regálových systémů. Po úvodním ověření našich možnosti a kvality výroby se spolupráce úspěšně rozvinula a trvá do dneška.

V závěru roku 2006 se naše společnost transformovala jako podnikatelský subjekt a byla zapsána jako KOSTKA-kolobka, spol. s r.o.

V průběhu roku 2007 - 2010 jsme nakoupili nové progresivní technologie výroby, které využíváme při výrobě, laserový stroj ADIGE pro pálení otevřených a uzavřených profilů, svařovací robotizované pracoviště, NC ohýbací centrum.

Certifikáty ISO potvrzují kvalitu výroby

Od roku 2009 je naše společnost držitelem Certifikátu systému environmentálního managementu ISO 14001 : 2005 a Certifikátu systému managementu jakosti ISO 9001 : 2001.
Od února roku 2011 naše společnost vyhlašuje Politiku integrovaného systému managementu, která se dotýká kvality a ochrany životního prostředí.

Budoucnost pro koloběžky

Pro nejbližší budoucnost je záměrem naší společnosti svým způsobem přispět k rozvoji koloběžkářského sportu a předložit veřejnosti vysoce kvalitní a technicky vyspělé koloběžky pro oddech, turistiku a sport.

Mezinárodní ochrana značky

Na počátku roku 2012 proběhla úspěšná registrace naší obchodní značky u Evropského patentového úřadu (ESP) a KOSTKA se tak stala registrovanou ochrannou známkou. Paralelně s registrací názvu firmy proběhlo i přihlášení výrobků, čímž bylo dosaženo komplexní mezinárodní průmyslové ochrany.

Společnost KOSTKA - kolobka s.r.o. se stala vlastníkem patentů, průmyslových vzorů a tvarů na základě mezinárodního práva patentové ochrany.


Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru