Tento článek slouží pro zjednodušení výběru a snadnější orientaci mezi koloběžkami. S výběrem vám také pomůže náš konfigurátor, který vám dle zadaných parametrů vytřídí nejvhodnější modely. Berte však prosím na vědomí, že se jedná pouze o doporučení dle obecných předpokladů. Před samotnou koupí doporučujeme navštívit některou z našich prodejen, jelikož teprve test jednotlivých modelů a pocit z jízdy vás dokáže nasměrovat tím správným směrem. Ve specializovaném obchodě také získáte další odborné poradenství.


Před samotným výběrem koloběžky je nezbytné odpovědět si tyto na základní otázky

Pro koho je koloběžka určená?
pro děti, pro dospělé, pro jízdu s pejskem, pro závodní účely

K jakému účelu bude koloběžka sloužit, která aktivita bude převažovat
jízda v městském provoze, kratší či delší turistické výlety po zpevněných i nezpevněných cestách, jízda v těžkém terénu (downhill) a další

Váha postavy: do 100 kg, do 150 kg, nad 150 kg.
Výška postavy: do 190 cm, nad 190 cm


Ještě, než se vrhneme na příklady výběru vhodné koloběžky, představme si jednotlivé modely a výbavové linie koloběžek.


Model

Koloběžky můžeme dle modelů rozdělit následovně.


RUN

Run vlastně není koloběžka, ale dětské odrážedlo pro ty nejmenší od 85 cm a 18 měsíců věku. Slouží k nácviku rovnováhy. Vyrábíme pouze kvalitní kovová odrážedla s nafukovacími koly a kvalitními komponenty. Toto odrážedlo lze zakoupit ve dvou provedeních levnější RUN FUN a vysoce kvalitní odrážedlo RUN MAX. RUN FUN je postaveno na standartních velo komponentech. Novinkou je nové odrážedlo RUN MAX s novou geometrií rámu a speciálními komponenty, které dětem poskytnou ten nejlepší požitek z jízdy. I když je cena tohoto odrážedla vyšší, rozhodně doporučujeme tuto investici zvážit. Odrážedlo není na jedno použití a až vaše dítko vyroste, můžete ho jednoduše prodat dalším neposedům.

Přejít do kategorie


REBEL

Ultralehký model městské koloběžky s předním 16 a zadním 12 palcovým kolem dostupným také v dětské verzi pro nejmenší. Rebel slouží jako skvělé městské přibližovadlo a proto by také neměl chybět v žádném kufru auta. Prémiová dětská verze koloběžky, vyvinuta bez kompromisu, pak vašim dětem přinese nezapomenutelné zážitky ze začátků jejich koloběhu.

Přejít do kategorie


STREET

Je koloběžka s 16palcovými koly určená na kratší výlety a pro pohyb v městské džungli. Můžete ji pořídit jak ve verzi pro děti (KID), tak ve verzi pro dospělé.

Přejít do kategorie


RUBIK

Skládací městská koloběžka s předním a zadním 16ti palcovým kolem. Model vhodný především pro výlety a jízdu po městě. Geometrie koloběžky je přizpůsobena pro rychlou změnu jízdního směru.

Přejít do kategorie


UNI

Jediný model koloběžky opatřený pevným zadním blatníkem s integrovanou zadní blikačkou. Tento model doporučujeme v případě, pokud budete koloběžku využívat pouze občas pro dopravu na kratší vzdálenosti.


HILL

Univerzál pro celou rodinu. Model určený od dětí až po dospělé, který je určen především na kratší výlety a zábavu. Lze pořídit také v dětské verzi HILL MAX KID s nižšími řídítky pro děti od výšky cca 110 cm, následně lze řídítka vyměnit za vyšší a získáte tak koloběžku s nosností do 150 kg pro dospělé.

Přejít do kategorie


TWENTY

Model střední velikosti s koly dvacet palců. Určený zejména na výlety, ať už po zpevněných či nezpevněných cestách. Tuto koloběžku s oblibou volí ženy jako alternativu k modelu TOUR, nezalekne se však ani pořádných chlapů. Výhodou této koloběžky je také fakt, že na ni lze umístit dětskou sedačku.

Přejít do kategorie


TOUR

Nejoblíbenější model turistické koloběžky pro dospělé. Koloběžka je opatřena předním 26palcovým a zadním 20palcovým kolem. Využití nalézá pro všechny typy výletů po zpevněných i nezpevněných cestách. Vyrábí se v několika výbavových variantách, nejoblíbenější je varianta TOUR MAX.

Přejít do kategorie


TRIP

Pokud hodláte překonávat velké vzdálenosti nebo jen tak vyrazit na několikadenní túru, pak je tu model TRIP. Novinkou je přední 28 a zadní 24 palcové kolo. Jedná se o turistikou koloběžku, vhodnou pro pokročilejší koloběžkáře.

Přejít do kategorie


TRAVEL

Ať už vyrazíte na pohodovou projížďku po okolí, nebo budete odraz za odrazem směřovat za vzdálenými cíli, KOSTKA TRAVEL, koloběžka na turistiku a sportovní vyžití vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Při koloběhu poznáte svět z netušených úhlů. Tak nastupovat, vyrážíme! Jakmile se poprvé odrazíte, vynikající jízdní vlastnosti této turistické sportovní koloběžky pro dospělé vám ihned přirostou k srdci (nebo k noze).

Přejít do kategorie


MUSHING

Jak už název vypovídá, řada Mushing je určena pro jízdu na koloběžce taženou psem nebo psím spřežením. Tyto koloběžky jsou dodávány v různých variantách jak s odpruženou, tak pevnou vidlicí, případně kotoučovými nebo V-brzdami. Lze je nalézt ve variantách pro začínající i pokročilé Mushery nebo také pro závodní účely.

Přejít do kategorie


MUSHING RACER

Pro ty, kteří to myslí s mushingem opravdu vážně jsme připravili nové koloběžky. Pro zajištění těch nejlepších jízdních vlastností jsou modely MUSHING RACER opatřeny předním 27,5 palcovým a zadním 24 palcovým kolem. Rám je pro zvýšenou odolnost vyztužen speciálními prvky a úzké stupátko umožňuje aktivní odrážení při jízdě.

Přejít do kategorie


RACER

Na silnici se cítí Racer jako ryba ve vodě. Racer je zvyklý vítězit a lámat rekordy. Model určený pro sportovní a závodní činnost. Nově je vybaven předním 28 palcovým a zadním 24 palcovým kolem.

Přejít do kategorie


MONSTER

Monstrum mezi koloběžkami, koloběžka s masivními 4 palcovými fat plášti, speciálními náboji s 12 mm pevnou osou, vyztuženým rámem, masivní zadní stavbou a širokým nášlapem. Model předurčený na sjezdy, tažení psem a adrenalin na nezpevněném povrchu.

Přejít do kategorie


RAPTOR

Koloběžka s masivními 4" fat plášti. Oproti modelu Monster disponuje lepší ovladatelností. Raptor je předurčen na sjezdy, tažení psem a adrenalin jak na zpevněném či nezpevněném povrchu. Vhodný také pro nižší postavy či juniorské mushery.

Přejít do kategorie


Výbavové linie

Koloběžky lze dále dělit dle výbavových linií, představme si napřed pět základních, které určují stupeň výbavy.


FUN

Výbavová linie pro začínající koloběžkáře, kteří budou jezdit jen občas a nechtějí do nového stroje příliš investovat. Koloběžka je osazena dostupnými komponenty, jež se běžně využívají v segmentu cyklistiky.

Přejít do kategorie


MAX

MAX je střední třída pro nejrozšířenější uživatelskou skupinu, každodenní pohyb a turistické výlety. Zahrnuje jen ty nejkvalitnější komponenty Kostka vyvinuté pro koloběh. Díky nejpříznivějšímu poměru ceny a výkonu se jedná o nejoblíbenější a nejprodávanější výbavu.

Přejít do kategorie


STAR

STAR je vyšší střední třída s precizně zpracovanými detaily, určená velmi náročným uživatelům. Disponuje komponenty Kostka té nejvyšší kvality společně s jedinečným designem tvoří dokonalý celek funkčnosti a designu.

Přejít do kategorie


PRO

Bez omezení, bez kompromisů nebo také když už „véčka“ nestačí. Modely pro jezdce s těmi nejvyššími nároky. Dostanete dokonalý stroj, osazený komponenty prvotřídní kvality a hydraulickými kotoučovými brzdami. Vše je dotaženo do posledního detailu. Barva na přání v ceně.

Přejít do kategorie


CTi

S CTi až navrchol. Nalezli jsme dokonalou symbiózu ve spojení carbonu a titanu. Využili jsme několik různých vláken carbonu s odlišnými mechanickými vlastnostmi, díky tomu jsme dosáhli unikátní tuhosti a odolnosti rámu a vidlice. Titanové pláty chrání nášlapnou plochu proti nárazům a otěru.

Přejít do kategorie


Rozšiřující výbavové linie

KID

Děti, u nich to celé začalo a proto je třeba na ně nezapomínat. Přinášíme speciální řadu KID, která je výhradně určená pro ty nejmenší. Vylazená geometrie, nízká váha, vysoká kvalita. Koloběžky pro děti, které se budou předávat po generace.

Přejít do kategorie


DOG

Rozšiřující výbava pro běžné venčení vašich mazlíčků na zpevněných či nezpevněných cestách. Zahrnuje terénní pneumatiky, vymezovací kroužek pro zvýšení světlé výšky nášlapu, amortizér a vodítko. Teď už stačí vyrazit a vstříc dobrodružství s vaším čtyřnohým miláčkem.

Přejít do kategorie


FOLD

Potřebujete koloběžku skládat? Žádný problém! rozšiřující výbava zahrnují sadu speciálních skládacích systémů pro snadné složení vaší koloběžky. Během pár vteřin můžete koloběžku uložit do bytu, kufru auta či MHD.

Přejít do kategorie


XXL

XXL je speciálně navržena pro pořádné chlapy a ženy krev a mlíko. Nosnost do 200 kg již není žádný problém. Speciálně vyztužený rám a vidlice, více paprsková kola, ráfky pro extrémní zatížení a Hydraulické kotoučové brzdy, které vás nezklamou. To vše je součástí výbavy XXL.

Přejít do kategorie


RE-HA

Rozšiřující výbava pro všechny, kteří trpí některým s pohybových omezením. Výbava obsahuje sedlo a přední nosič s držákem holí. Koloběžka posléze slouží jako odrážedlo pro dospělé a usnadňuje tak pohyb. Nosič je upevněn systémem Klickfix a lze jej tak snadno odejmout.

Přejít do kategorie


Nejčastější příklady při výběru koloběžky, se kterými se lze setkat

Potřebuji odrážedlo pro mé dítě

Zde záleží na financích. Základem je odrážedlo RUN FUN, které disponuje základními velo komponenty. Dražší varianta je pak špičkové dětské odrážedlo RUN MAX.


Potřebuji koloběžku pro dítě do 130 cm

Doporučujeme novinku v podobě REBEL MAX KID. Jako levnější varianta se nabízí koloběžka STREET FUN KID.


Potřebuji koloběžku pro dítě od 130 cm

Doporučujeme koloběžku HILL MAX KID. Po výměně řídítek slouží až do dospělosti.


Potřebuji na koloběžce vozit dítě

Nejvhodnější model pro jízdu s dítětem je koloběžka TWENTY s dětskou sedačkou BOBIKE.


Potřebuji skladnou koloběžku do města

Do města doporučujeme koloběžku RUBIK. Případně absolutní novinku REBEL MAX FOLD. Jedná se o koloběžky vybavené skládacími systémy pro snadnou přepravu.


Pro ženy

U žen se s největší oblibou setkávají modely TWENTY a TOUR. Koloběžka TWENTY vyniká zejména pro kombinaci vlastností ovladatelnost/rychlost. Nejvíce oblíbené jsou varianty ve verzi MAX.


Pro muže

Muži nejčastěji preferují modely TOUR,TRIP nebo TRAVEL. Jsou velice stabilní a disponují nízkým valivým odporem, také jsou vhodné pro vyšší postavy. Nejvíce oblíbené jsou varianty ve verzi MAX.


Potřebuji koloběžku pro venčení pejska

Pro běžné venčení pejska je vhodný model TOUR MAX DOG, případně TWENTY MAX DOG. Tyto modely se vyrábí také ve skládací variantě FOLD, pro snadnou přepravu.


Potřebuji koloběžku pro Mushing

Mezi nejoblíbenějšími Mushingovými koloběžkami je dlouhodobě koloběžka MUSHING MAX s odpruženou vidlicí. Pokud hledáte variantu na závody, doporučujeme modely MUSHING RACER MAX a MUSHING RACER PRO. V určitých podmínkách také skvěle poslouží model MONSTER nebo RAPTOR s fat plášti.


Potřebuji koloběžku pouze na silnici a závody

Nejvíce preferovaný model pro čistokrevnou silnici je koloběžka RACER PRO.


Mám více jak 190 cm

Pokud měříte více jak 190 cm a nemáte s koloběhem zkušenosti, doporučujeme před nákupem konzultovat možnosti zvýšení řídítek s vaším prodejcem. Existuje více možností, jak dosáhnout vyšší výšky řídítek. Ne vždy se však vyplatí řídítka zvyšovat, zvažte tedy návštěvu specializovaného obchodu a testu vhodné varianty. Pro vysoké postavy doporučujeme koloběžku TRIP MAX nebo TRAVEL.


Jakou velikost kol mám zvolit?

Tato otázka je velice častá a neexistuje na ni jasná odpověď. Pro zjednodušení si lze tuto situaci převést na alpské lyžování. Pokud chci jezdit krátký oblouk, volím koloběžku s koly menšími (STREET,HILL…). Pokud chci jezdit střední oblouk, volím koloběžku TWENTY, chci jezdit dlouhý oblouk, volím koloběžku s koly velkými (TOUR,TRIP…). Vše je ovšem na osobních preferencích, někdo preferuje kola malá někdo zase velká, vždy je důležité si jednotlivé tipy vyzkoušet a porovnat. Koloběh je nejen života, ale i koloběžek, proto se postupem času a nadupaných kilometrů vaše preference vytříbí a najdete si tu pravou nebo možná ty pravé?


Rozdělení koloběžek dle velikosti kol

ModelVelikost kol (palce)
RUN (dětské odrážedlo) 12/12
Rebel 16/12
Street 16/16
Rubik 16/16
Uni 20/12
Hill 20/16
Twenty 20/20
Raptor 20/20
Tour 26/20
Mushing 26/20
Monster 26/20
Mushing Racer 27,5/24
Travel 28/20
Trip 28/24
Racer 28/24

Stále si nevíte rady? Navštivte autorizovanou prodejnu ve vašem okolí a vyberte si tu pravou!

Registrace nového účtu

Už u nás máte účet?
Místo toho se přihlásit Nebo Obnovit heslo