Facebook Instagram YouTube
Proč koloběžku?

Proč koloběžku?

Proč koloběžku?

Jednoduchost, spolehlivost, nenáročnost

Koloběžka, to jsou vlastně jen dvě kola spojená stupátkem. Plus řídítka a brzdy, to dá rozum. Nic dalšího ale nepotřebujete. Stačí se jen odrazit… a jak krásně to jede! Díky tomu je koloběžka věrný přítel, kdykoliv přichystaný k jízdě, naprosto nenáročný na údržbu. Občas dofoukáte pláště, na víkendy naleštíte lak, a to je asi tak všechno. Nepotřebujete žádné speciální oblečení ani boty. Stačí běžný sportovní oděv a tenisky. Ale když na to přijde, jezdit můžete třeba i v „civilu“.

Koloběžka je úplně pro každého

Už dávno neplatí, že koloběžky jsou jen pro děti. Jejich výhody objevili dospělí, ale dětem je nevzali – mají svoje koloběžky pro dospělé. Takže jezdí mladí, staří i nejstarší. Koloběžka není omezená věkem, důležitý je pocit volnosti, svobody pohybu.

Rychlejší než chůze, méně náročná než běh

Chůze je pomalá, běh není pro každého. Na koloběžce dojedete kam potřebujete bez větší námahy, zvětšíte svůj akční rádius a ještě i spoustu věcí převezete. Třeba nákup. Nebo věci na víkendový výlet. Zároveň stačí jeden krok, a je z vás chodec. I to se hodí.

Dopravní prostředek, relaxační i sportovní náčiní

Můžete jezdit jen po sídlišti nebo po vesnici, je dobré se projet, když vás bolí záda od sezení u počítače, skvělé jsou víkendové výlety s partou koloběžkářů. Můžete ale také závodit… třeba s mistry světa, kterých v Česku máme několik.

Na koloběžce cestou i necestou

Nejlepší je to na cyklostezce nebo na silnici, ale na terénní koloběžce se můžete vydat i do těžšího terénu. Co třeba s sebou vzít i svého psího přítele? Skvělý nápad! Pejsci milují běhání s koloběžkou.

Nenechte si vzít svoji jedinečnost!

Každý z nás je jedinečný, nikdo není stejný jako druhý, všichni jsme originální. A výjimeční lidé nejdou s davem, osobnosti jezdí na koloběžce!

Zdraví na dvou kolech

Zdraví na dvou kolech

Jízda na koloběžce je pohybová aktivita, a jako taková přináší i zdravotní benefity. Tak komplexně, jak koloběžka pracuje s lidským tělem, nepůsobí hned tak nějaká další pohybová aktivita. Komplexně a navíc vyváženě – jízda na koloběžce neposiluje některé části těla na úkor druhých, ani nepřináší nežádoucí účinky. Koloběžka je přirozená. Při poklidné jízdě – když se kocháte krajinou – zároveň jen tak mimoděk protahujete tělo. Cvičíte, ani o tom nevíte. Když trochu přidáte, začíná posilování svalů a odbourávání tuků.

Rovnoměrná zátěž. Vaše tělo bere jako celek

Koloběžka protahuje celé tělo – neupřednostňuje jen některé partie. Zatížení je přirozeně rozložené v celé výšce těla. Posilování hlubokých svalů zlepšuje stabilitu páteře – držení a rovnováhu celého těla.

Bolí vás záda? Jezděte na koloběžce!

Jízda ve stoje a střídavé odrážení se levou a pravou nohou, přirozeně nutí jezdce ke správné koordinaci svalů a postavení bederní páteře. Odpružení otřesů v kolenou pak zamezuje přenášení vibrací do páteře.

Máte problémy s klouby (a/nebo nadváhou)?

Jízda na koloběžce zlepšuje hybnost kloubů. Díky tomu, že se stále aspoň na jedné noze vezete, nedochází k takovému zatížení kloubů, jako třeba u běhu. Neskáčete, takže ani nedopadáte celou vahou. Prostě kolo-běžíte :-)

Nemá sedátko. Protože je to zdravé!

Sezení si nechte do práce k počítači. Na koloběžce se stojí – prospívá to protažení celého těla, snižuje přenos vibrací z jízdního povrchu, šetří klouby a navrch… pomáhá správnému odrazu.

Dostane vás do formy, pomáhá při rehabilitaci

Nenáročný přirozený pohyb, který minimalizuje zatížení kloubů, je optimální pro poúrazovou nebo pooperační rehabilitaci.

Laik se diví, odborník ví… studie hovoří jasně

Zdravotní prospěšnost jízdy na koloběžce byla ověřená odbornými studiemi. Fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitaci se jednoznačně shodli na tom, že koloběžka obecně celkově zlepšuje pohybový aparát a pohybovou koordinaci.
Studie vlivu koloběžky na zdraví.

Více...

Kde a kdy jezdit?

Kde a kdy jezdit?

Dobrá otázka s jednoduchou odpovědí: Vždy a všude. Koloběžka nepotřebuje speciální sportoviště, hřiště, nebo dráhu. Jezděte všude, kudy vede nějaká cesta. Na cyklostezkách, silnicích, běžných komunikacích. A nemusí to být hned hladká asfaltka, běžná koloběžka projede i na suché zpevněné lesní či polní cestě. Terénní model pak skoro všude. Koloběžka není sezónní aktivita, jezděte kdykoliv. Pohyb zahřívá, proudění vzduchu ochlazuje. Teplota je relativní, důležité je správné oblečení :-)

Připravena za každých okolností

Díky tomu, že na koloběžce nepotřebujete žádné speciální oblečení nebo boty, můžete kdykoliv stoupnout na stupátko, odrazit se a jet. Pohodlný sportovní oděv je samozřejmě výhodou, dojet do práce ale můžete i v „civilu“.

Jménem zákona… stejná práva pro koloběžku

Podle pravidel provozu na pozemních komunikacích v Česku, platí pro koloběžku stejné podmínky jako pro jízdu na kole. Máte tedy stejná práva i povinnosti jako cyklisté. Koloběžka není o nic horší.

Protáhne – a zahřeje – celé tělo

Známé rčení říká: Není špatné počasí, je jen špatné oblečení. V našich klimatických podmínkách se dá jezdit celý rok. Od koloběžky se dává pauza jen v opravdu velké slotě, nebo pokud výjimečně napadne sníh :-)

Být dobře vidět. A mít helmu

Nikdy nepodceňujte bezpečnost svoji, ani ostatních účastníků provozu. Vždy je lepší, když jste – zvláště při snížené viditelnosti – dobře vidět. Noste výrazně barevné oblečení s reflexními prvky. Ty je třeba mít i na koloběžce. A nezapomeňte na helmu – tu mějte na hlavě vždy!

Budoucnost e-mobility

Budoucnost e-mobility

Když pro jízdu na koloběžce vydáte vlastní energii, děláte něco pro své zdraví. Což je super, ale někdy se člověk jednoduše musí šetřit. Může to být zdravotní omezení, které vám nedovoluje sportovat – nicméně běžný pohyb na čerstvém vzduchu vám zapovězený není. Na schůzku nechcete přijet zpocení, potřebujete jet výjimečně třeba v obleku a kožených polobotkách… důvodů, pro využít pomoci elektropohonu může být více.

Elektro s duší sporťáka

Říká se, že je třeba udělat první krok. U nás stačí udělat první odraz. Tím dáte elektronice najevo, že nastal čas k odjezdu, o zbytek se postará elektrická energie. Naše koloběžky ani v době elektrické na svoje kořeny nezapomínají. Každý další odraz je jako popohnat koně ke klusu.

Koloběžka, nikoliv skútr

Nejprve to byla koloběžka, až poté jsme ji elektrifikovali. Všechno dobré-koloběžkové tedy zůstalo. E-koloběžky KOSTKA mají výborné jízdní vlastnosti a komfort velkých nafukovacích kol, dovezou vás kamkoliv, a když je potřeba, také velmi spolehlivě brzdí.

Velikost, jakou potřebujete. Třeba i skládací

Když je málo místa, hodí se malá koloběžka, ale na pořádné jezdění je lepší velký model. Nebo něco mezi tím? Jak je libo – máme pro vás tři velikosti. A každou z nich navíc také i ve skládací variantě. To by bylo, abyste si jednu z nich nevybrali!

21. století v koloběžkovém kalendáři

Když moderní technologii, tak se vší parádou. Jediný kabel, který najdete u našich elektrokoloběžek, je externí nabíječka akumulátoru. Ostatní je bezdrátové, ovládané pomocí jednoduché aplikace ve vašem smartphonu. Jak jsme to říkali? Prostě se jednou odrazit a jet…

S kamarády, se psem, cestou necestou

S kamarády, se psem, cestou necestou

Koloběžka není ani individuální, ani kolektivní pohybová aktivita. Koloběžka je společenský sport. Koloběžka budí pozornost, přitahuje k sobě stejně založené lidi. Koloběžkář nikdy nemá nedostatek kamarádů, vždy se najde někdo, kdo s vámi vyjede na projížďku. A kdyby přece jen náhodou…, pak váš pes neodmítne nikdy.

Kolik kamarádů máš…

Stejné zájmy sdružují podobně založené jedince. Koloběžková komunita je přátelská, vstřícná a veselá. A pestrá – na koloběžkách jezdí ženy, muži i děti, mladí, starší i důstojní kmeti. S novými koloběžkovými kamarády si bezpochyby budete rozumět.

Pes – nejlepší přítel koloběžkáře

Vašeho pejska nemusíte nechávat doma – vezměte ho sebou na koloběžkový výlet. Malý pes, který se jednoduše rád proběhne, nepohrdne ani společností vaší koloběžky. Velký hafan vás navíc určitě rád potáhne. To je potom jízda! Ideálně v lese, na čerstvém vzduchu.

Když jde o extrém, projede (skoro) všude

Pokud vás nebaví asfalt či jiné zpevněné cesty, pořiďte si terénní koloběžku. Model se zvýšeným stupátkem, terénními plášti a kotoučovými brzdami, projede skoro všude. A třeba i s tím velkým psem, který vám to usnadní…