Cílem naší společnosti je neustálý vývoj. Naplnit vize a cíle se nám daří díky našim dlouholetým zkušenostem a nejmodernějším technologiím. Každoroční investice do strojního vybavení umožňují našim produktům dosahovat špičkovou kvalitu a odpovídat vysokým požadavkům našich zákazníků. Od počítačového návrhu a simulace vede k finálnímu výrobku velmi dlouhá cesta. Laserové, CNC technologie a dokonalá práce svařovacích robotů mohou tuto dlouhou cestu vést efektivně a přinést zákazníkům prvotřídní výrobky ve 100% kvalitě.

Náš technologický park disponuje řadou nekonvečních technologií, které naši výrobu a dosažení cíle usnadňují. Jednou z našich zásadních technologií je velmi přesné 3D laserové řezání profilů, které umožňuje vytvářet jedinečné tvarové řešení všech dílců. Nedílnou součástí je taktéž počítačem řízené tvarování profilů, kdy dosahujeme vysoké tvarové přesnosti a zmírnění nepříznivého dopadu tváření. Robotická svařovací pracoviště následně zajišťují stálost spojů, jejich minimální tepelné ovlivnění a opakovatelnost s vysokou přesností. CNC obráběcí centra pak umožňují vytvářet díly s vysokou přesností a precizností. Každá výroba vyžaduje nezbytnou kontrolu. Během celého výrobního procesu i při vývoji nových dílců využíváme ke kontrole rozměrů měřící prostorové rameno.

Kvalitní povrchová úprava je základem stálého vzhledu, proto využíváme vlastní moderní práškovou lakovnu. Barva je nanášena elektrostaticky a poté tepelně vytvrzena. Nově jsme také otevřeli novou vyplétací linku kol.

Protože je většina komponentů a výrobků vyráběna u nás, máme celou výrobu pod přísným a přesným dohledem a nemusíme spoléhat na kvalitu subdodavatelů. Naší filozofií je neustálý vývoj a výroba špičkových produktů.

Novinkou se stalo laserové popisování komponent. Výhodou oproti potisku a nálepkám je životnost a odolnost vůči mechanickému poškození a vnějším vlivům, jedná se o moderní technologii značení výrobků.3D návrh a simulace

Základem každého výrobku je základní koncept, který musí skloubit požadavky zákazníků, know-how a vize, celý tento komplex je pak nutné přenést do funkčního stavu. Po stanovení základních parametrů, jsou myšlenky převedeny do parametrického počítačového modelu. Zde je možné ověřit teoretické předpoklady a určit vhodnou geometrii koloběžky. Do modelu je vložena anatomie lidského těla, díky tomu je možné zkoumat vliv geometrie koloběžky na postavení jezdce při jízdě. Následně jsou kritická místa podrobena počítačové simulaci (MKP) a optimalizována jak tvarově, tak i funkčně, aby vyhovovaly všem stanoveným okrajovým podmínkám. Samozřejmě i přes všechny tyto opatření a Know-how je následně nutné koloběžku testovat v reálných podmínkách. Po těchto testech jsou všechny požadavky přeneseny na výsledný produkt, celý tento proces je i přes využití nejmodernějších technologií běh na dlouhou trať, avšak bez těchto moderních metod je dnes již velice složité dosáhnout požadovaného výsledku. Disponujeme vlastním vývojem a vývojovou dílnou, kde každý den pracujeme na tom, abychom vám mohli poskytnout jen ty nejlepší výrobky.


Laserové zpracování

Laserové zpracováníLaserové zpracování je nová nekonvenční technologie umožňující vytvářet do profilů rozmanitá tvarová řešení bez otřepů s vysokou přesností, které lze na konvenčních technologiích vyrábět buďto velice obtížně nebo je to prakticky nemožné. To nám dává možnost přicházet s novými konstrukčními řešeními a nebýt tak omezeni jen na klasické tvary a průniky jednotlivých profilů. Na konci roku 2017 došlo k renovaci technologického parku a zakoupení nového nejmodernějšího laserové stroje TRUMF TUBE 5000. Tento stroj je opatřen zdrojem s technologií Fiber, která umožňuje pálit také hliníkové a další slitiny. Navíc disponuje výkyvnou hlavou pro 3D řezy a speciální měřící technologií pro ještě vyšší přesnost.


Prostorové ohýbání

Prostorové ohýbáníVětšina součástí na koloběžce je prostorově tvarována. Využíváme 3D CNC řízenou ohýbačku, která zaručuje rozměrovou stálost a také možnost vytvářet prostorově složité ohyby. Díky této technologii a speciálnímu nářadí je omezen negativní vliv tváření na jednotlivé ohyby.


Robotické svařování

Robotické svařováníV současnosti disponujeme třemi robotickými pracovišti, na kterých se denně rodí nové koloběžky. A proč vlastně využívat roboty? Pokud chceme produkovat ty nejlepší koloběžky, je třeba zaměřit se také na stálost tepelného ovlivnění svařovaných oblastí a také dodržování technologických postupů. Ani roboti by však bez šikovných programátorů a svářečů nebyly ničím jiným, než kusem drahého nábytku na který se práší. Robotická ramena jsou však schopna vyrábět v prvotřídní kvalitě a dělat svary, které jsou jinak velice obtížné. Například spodní zpevňující návar na rámu je ukázkou, co všechno tito roboti dokážou. Roboti samozřejmě nejsou všemocní a proto jsou určité sváry stále svařovány ručně s tou nejvyšší možnou precizností.


CNC obrábění

Většina komponentů jako náboje nebo představce, je vyráběna na vlastních obráběcích centrech. Můžeme tak vyrábět komponenty, které byly navrhnuty pro koloběh a neomezovat se na běžně dostupné velo komponenty.


Kontrola

Naše koloběžky jsou tvarově složité, proto ne všechny rozměry lze měřit klasickými konvenčními měřidly. Na 3D ramenu jsme schopni měřit i ty tvarově nejsložitější konstrukční uzly a porovnávat je s počítačovým modelem.


Lakování

LakováníVšechny koloběžky jsou lakovány práškovou vícevrstvou barvou na nejmodernější práškové lakovně. Díky tomu mají koloběžky nejen jedinečný design, ale také jsou velice odolné vůči všem vnějším vlivům a mechanickému oděru. Vyvinuli jsme také speciální technologii pro aplikaci práškové barvy do vnitřní části rámu, tato technologie je aplikována ve spodní části a poskytuje tak zvýšenou odolnost proti případnému vniku vody zejména při dešti.


Popisování

Novinkou na našich koloběžkách je laserový popis komponentů. Oproti polepům zajištuje dlouhodobou stálost a možnost vytvářet neobyčejný design. Jedná se o jednu z nejmodernějších metod značení výrobků.


Vyplétání kol

Vlastní linka na vyplétání kol zaručuje stálost centrování a pevnosti výpletu u každého kola. Automatická centrovačka kol vyhodnocuje, zda je kolo v toleranci házivosti, pokud ne, kolo neopustí výrobní linku. K vám se tak dostanou jen perfektně vycentrovaná kola.


Montáž

Všechny koloběžky jsou před expedicí smontovány, řádně seřízeny a zkontrolovány. Následně jsou sundána řídítka společně s koly a koloběžka je vložena do krabice. Všechny tyto úkony provádí zkušení montážníci. K vám tak dorazí koloběžka, na které ihned můžete vyrazit vstříc novým zážitkům.

Registrace nového účtu

Už u nás máte účet?
Místo toho se přihlásit Nebo Obnovit heslo