Jedeme na to

Rámy a vidlice

Mnohaletý intenzivní vývoj koloběžek KOSTKA postupně ukázal téměř ideální geometrii rámu, určenou pro aktivní uživatele. Naše koloběžky vynikají optimalizovaným prostorem pro jezdce, ergonomickým stupátkem a samozřejmě kvalitní a odolnou konstrukcí, která jde ruku v ruce se špičkovým dílenským zpracováním.


Pro výrobu rámu používáme vysokopevnostní konstrukční ocel. Ve srovnání s hliníkovými slitinami hovoří v její prospěch mimo jiné trojnásobný modul pružnosti. Další velkou výhodou je odolnost proti únavě materiálu a výborná schopnost tlumit vibrace. Díky svým vlastnostem nám tento materiál umožnil snížit výšku nášlapné plochy tak, aby nedocházelo ke zbytečné únavě jezdce.


Nerezové adhezní prvky na horní straně stupátka zajišťují dlouhodobou životnost nášlapné plochy, odolnost proti jejímu opotřebení, a zvyšují protiskluzné vlastnosti. Toto unikátní technické řešení plní nejen ochrannou funkci, ale brání také nebezpečnému uklouznutí stojné nohy. Pro bezpečí jezdce byly také navrženy zapuštěné koncovky zadního kola, zabraňující kontaktu kotníku s osou kola.


Pro vysokou pevnost, odolnost a životnost rámu, jsme vyvinuli technické řešení nejexponovanějšího místa – přední části rámu v přechodu od stupátka na hlavní rámový profil. Toto místo bylo opatřeno speciální výztuhou, která zvyšuje pevnost a tuhost rámu a současně chrání náběhovou hranu nášlapné plochy při kontaktu s terénními nerovnostmi. Na výztuhu navazují speciální sváry na spodní straně stupátka, zvyšující jeho odolnost a pevnost. Samozřejmostí u koloběžek KOSTKA je integrovaný otvor v rámu pro upevnění stojanu.


Hlavní rámový profil ve tvaru „kapky“ poskytuje vynikající aerodynamické vlastnosti a stal se také nedílnou součástí typického vzhledu našich koloběžek.  Nově je hlavní rámová trubka u koloběžek Mushing zpevněna návarem. U koloběžky Monster je k návaru přidána ještě další výztuha pro maximální pevnost.


Některé vysoce namáhané rámy jsou pak vyztuženy speciálními výztuhami ve spodní části rámu.


Rám G5

Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru

Jeďte s námi na sítích...

Platební údaje

Banka: Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 6880989001/5500
IBAN: CZ93 5500 0000 0068 8098 9001
SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Informace o obchodě

KOSTKA - kolobka, s.r.o.
Purkyňova 649/127, 612 00 Brno - Medlánky
Zavolejte nám: +420 583 231 025
E-mail:info@kostkafootbike.com

Koloběžky KOSTKA a jejich konstrukční řešení je chráněno přihláškou Evropského patentu.© 2018 KOSTKA Scooters, by KHS