Mnohaletý intenzivní vývoj koloběžek KOSTKA postupně ukázal téměř ideální geometrii rámu, určenou pro aktivní uživatele. Naše koloběžky vynikají optimalizovaným prostorem pro jezdce, ergonomickým stupátkem a samozřejmě kvalitní a odolnou konstrukcí, která jde ruku v ruce se špičkovým dílenským zpracováním.


Pro výrobu rámu používáme vysokopevnostní konstrukční ocel. Ve srovnání s hliníkovými slitinami hovoří v její prospěch mimo jiné trojnásobný modul pružnosti. Další velkou výhodou je odolnost proti únavě materiálu a výborná schopnost tlumit vibrace. Díky svým vlastnostem nám tento materiál umožnil snížit výšku nášlapné plochy tak, aby nedocházelo ke zbytečné únavě jezdce.


Nerezové adhezní prvky na horní straně stupátka zajišťují dlouhodobou životnost nášlapné plochy, odolnost proti jejímu opotřebení, a zvyšují protiskluzné vlastnosti. Toto unikátní technické řešení plní nejen ochrannou funkci, ale brání také nebezpečnému uklouznutí stojné nohy. Pro bezpečí jezdce byly také navrženy zapuštěné koncovky zadního kola, zabraňující kontaktu kotníku s osou kola.


Pro vysokou pevnost, odolnost a životnost rámu, jsme vyvinuli technické řešení nejexponovanějšího místa – přední části rámu v přechodu od stupátka na hlavní rámový profil. Toto místo bylo opatřeno speciální výztuhou, která zvyšuje pevnost a tuhost rámu a současně chrání náběhovou hranu nášlapné plochy při kontaktu s terénními nerovnostmi. Na výztuhu navazují speciální sváry na spodní straně stupátka, zvyšující jeho odolnost a pevnost. Samozřejmostí u koloběžek KOSTKA je integrovaný otvor v rámu pro upevnění stojanu.


Hlavní rámový profil ve tvaru „kapky“ poskytuje vynikající aerodynamické vlastnosti a stal se také nedílnou součástí typického vzhledu našich koloběžek.  Nově je hlavní rámová trubka u koloběžek Mushing zpevněna návarem. U koloběžky Monster je k návaru přidána ještě další výztuha pro maximální pevnost.


Některé vysoce namáhané rámy jsou pak vyztuženy speciálními výztuhami ve spodní části rámu.


Rám G5

Registrace nového účtu

Už u nás máte účet?
Místo toho se přihlásit Nebo Obnovit heslo