Jedeme na to

Skládačka KOSTKA RUBIK 4

Čtyři systémy tvořící komplexní řešení skládací koloběžky KOSTKA RUBIK 4. Ve složeném stavu zůstává koloběžka v plně aretované poloze.

Systém DRIVE LOCK slouží pro snadnou aretaci potřebnou k transportu nebo při "parkování koloběžky". Jednoduchým otočením řídítek o 180 stupňů dojde k zablokování řízení. Pro opětovné odblokování systému stačí pouze uvolnit aretační píst a koloběžka je připravena k provozu. Systém je zcela bezpečný a zabraňuje samovolnému zablokování např. během jízdy.
Systém FOLD charakterizují 3 povely - povolit, otočit, dotáhnout. Systém FOLD je jednoduchý a účinný. Vývoj a uvedení FOLDu na trh bylo plánováno právě pro budoucí skládací model RUBIK. Jedná se o CNC celoobráběný představec ze speciální slitiny hliníku 6061 T6. Tělo představce se skládá ze dvou částí navzájem spojených osou z kalené nástrojové oceli zaručující ve spoji vysokou bezpečnost a tuhost. Zajištění je realizováno pomocí dotahovací matice. Pro složení řidítek stačí povolit pojistnou matici a otočit řídítka o 180 stupňů a znovu dotáhnout.
Systém SPIN představuje revoluční řešení skládání koloběžky. Otočení hlavní rámové trubky směrem vzad sníží velikost modelu do pohodlné přepravní velikosti. Základním stavebním kamenem je nové otočné uložení, které je pevně spojeno s hlavní rámovou trubkou. Předností tohoto uložení je jeho vysoká tuhost, pevnost a životnost. Aretaci proti otáčení zajišťuje speciální páčka, jež umožňuje polohovatelnou variabilitu utažení v kterékoliv poloze. Pro otočení stačí povolit páčku, otočit hlavní rámovou trubku o 180 stupňů a dotáhnout. To vše během vteřiny. Pro uživatelský komfort je pak příruba opatřena dorazem pro nastavení správné polohy hlavní rámové trubky pro jízdu. Všechny funkční části a to jak otočné uložení, příruby a aretační protikus jsou vyrobeny z nerezavějící oceli, zaručující vysokou životnost, bez zvýšené potřeby údržby.
Pro dosažení ještě menšího rozměru složené koloběžky lze zadní kolo jednoduše vyjmout a vložit do přepravního vaku. Problematické rozepnutí čelisti zadní brzdy zajišťuje systém BRAKE OFF umístěný přímo u brzdové páky. Rozepnout zadní brzdu je možné během vteřiny jednoduchým povytažením jistícího adaptéru. Rychloupínací šroub povolit, zadní kolo vyjmout a vložit do vaku - to je systém BRAKE OFF - rychle, snadno a za čista. Pro složení opět nasadíte kolo, dotáhnete rychloupínací šroub a vrátíte jistící adaptér do původní polohy. Vše opět během okamžiku.

Skládací koloběžka KOSTKA RUBIK 4

Ve složeném stavu je RUBIK nejmenší koloběžkou
s 16 palcovými koly na světě.

"Rubik
  • váha 8,2 kg
  • nosnost150 kg
  • celková doba složení je do půl minuty
  • ve složeném stavu - 107 x 60 x 25 cm
  • ve složeném stavu včetně vyjmutého zadního kola - 90 x 60 x 25 cm
  • 4 systémy tvořící komplexní řešení skládací koloběžky KOSTKA RUBIK 4: (DRIVE LOCK, FOLD, SPIN, BRAKE OFF)
  • obě kola 16" s dvoukomorovými ráfky a náboji na průmyslových ložiscích, brzdy Shimano Alivio, pláště Schwalbe Marathon Racer
  • Objednávejte zde

Důvodem k pořízení skládací koloběžky není jen časté cestování veřejnou dopravou. Mnohdy to je jen obyčejná potřeba vyřešit problematickou skladnost všeho, co doma běžně máme. S tímto problémem se potýkají převážně obyvatelé velkých moderních metropolí.

Pořiďte si na cesty a každodenní pohyb městem moderní a elegantní a skládací koloběžku RUBIK! Složení trvá půl minuty a to včetně uschování do přepravního vaku. Ve složeném stavu nezabere více než 90 x 60 x 25 cm (v případě použití systému BRAKE OFF), a je proto vhodná i k přepravě hromadnou dopravou. KOSTKA RUBIK 4 je mezi skládacími koloběžkami opravdovým unikátem. Se svojí váhou 8,2 kg patří mezi nejlehčí skládačky na trhu. Nízká váha, snadná a rychlá skladnost činí z RUBIKA nepřekonatelného městského pomocníka pro každý den.

V přeplněném městském provoze se RUBIK chová až nečekaně sebevědomě. Ale ani v klasických jízdních vlastnostech RUBIK rozhodně nezaostává a snadno překvapí i koloběžky určené pro turistiku a sport. Pohodlí, vysoká kvalita dílenského zpracování a dokonalý design jsou pro koloběžky KOSTKA obvyklé a RUBIK není v tomto ohledu žádnou výjimkou.

Technická část

"RubikRubik 4 skládáníRubik 4 skládáníRubik 4 složený pro přepravuRubik 4 složený maximálně

Rozhodující jízdní vlastnosti nejsou dány jen použitými komponenty, ale celkovou koncepcí. Prim udává rám a jeho technologické zpracování. Koloběžka KOSTKA RUBIK 4 je postavena na geometrii rámu STREET, a to pro jeho výborné jízdní vlastnosti vhodné v městském provoze - zkrácení rozvoru při současně zachovaném prostoru pro odraz jezdce. Úzká stavba, zapuštěné rychloupínací šrouby a minimální off-set přední vidlice zajišťují maximální ovladatelnost a živost. Proto je RUBIK na cestování opravdu věrným pomocníkem. Pro případ střetu spodní části koloběžky s obrubníkem či jinou terénní nerovností je nášlap zpevněn speciální výztuhou. Pro pasivní bezpečnost je rám opatřen reflexními nálepkami a pro jeho barevnou stálost je chráněn dvouvrstvým UV lakem. Pro zamezení vzniku koroze uvnitř rámu jsou jeho vnitřní stěny ošetřeny lakem.

Koloběžka KOSTKA RUBIK 4 je vybavena důmyslným a současně velmi jednoduchým systémem skládání. Pro snadnou přepravu je nezbytné zamezit samovolnému otáčení přední vidlice. Aretaci zajišťuje systém DRIVE LOCK. Pro zablokování řídítek otočí jezdec řídítka o 180° a k jejich opětovnému odblokování pouze uvolní aretační píst. Eliminací rozměrů a sklopení řídítek provádí oblíbený skládací představec KOSTKA FOLD, hojně užívaný i na jiných typech koloběžek. Systém je opět velmi bezpečný a navíc jištěný pojistnou maticí. Hlavní rámovou trubku umožňuje složit inovativní systém SPIN na principu otočného mechanismu, který rámovou trubku otáčí zepředu směrem vzad k zadní vidlici. Předností systému SPIN je vysoká tuhost, pevnost a dlouhá životnost. Jezdec složí koloběžku uvolněním speciální aretační páčky. Následuje otočení rámové trubky a koloběžka je v mžiku složená a zajištěná proti pohybu pro snadné přenášení. Pro opravdovou eliminaci rozměrů, např. kvůli uschování koloběžky do batohu, slouží systém BRAKE OFF, který během vteřiny rozepne čelisti zadní brzdy. Jezdec uvolní rychloupínací šroub , jistícím adaptérem BRAKE OFF rozpojí zadní brzdu a vyjme zadní kolo. Rozložení RUBIKA netrvá déle než půl minuty a výsledný rozměr nepřevýší 90 x 60 x 25 cm v případě použití systému BRAKE OFF. Rozloženou koloběžku je možné nejen pohodlně přenášet v přepravním vaku, ale i pohodlně vozit na zadním kole.

Snadnosti a lehkosti jízdy přispívají i vysoce kvalitní pláště Marathon Racer německého výrobce Schwalbe. Nízký valivý odpor je dosažen použitou sportovní směsí. Plášť je chráněn dvojitou vrstvou nylonové tkaniny označovanou jako RaceGuard. Ke zvýšení pasivní bezpečnosti za nižší viditelnosti slouží reflexní pruh okolo celého obvodu pláště.


Odběr novinek

Naše e-maily jsou plné novinek, akcí, zážitků a dobrodružství. Přihlaste se k odběru a nic z toho vám neujede!

jedeme nahoru

Jeďte s námi na sítích...

Platební údaje

Banka: Raiffeisenbank a.s.
Číslo účtu: 6880989001/5500
IBAN: CZ93 5500 0000 0068 8098 9001
SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Informace o obchodě

KOSTKA - kolobka, s.r.o.
Purkyňova 649/127, 612 00 Brno - Medlánky
Zavolejte nám: +420 583 231 025
E-mail:info@kostkafootbike.com

Koloběžky KOSTKA a jejich konstrukční řešení je chráněno přihláškou Evropského patentu.



© 2018 KOSTKA Scooters, by KHS